MALOWNICZE HALLSTATT

Turyści coraz chętniej zaglądają i do tych miejscowości, które mogą się pochwalić bardziej kameralną atmosferą oraz małomiasteczkową zabudową. Takich miejsc na terenie Austrii jest wiele, a każde z nich ma swój niepowtarzalny urok. Biura podróży bardzo chętnie urządzają wycieczki po tym kraju, a dzięki coraz ciekawszym programom każdy ma wyjątkową szansę do zapoznania się z jej najpiękniejszymi zakątkami. W gronie tych miejscowości, które z pewnością zasłużyły sobie na zainteresowanie ze strony turystów, znajduje się Hallstatt. Malownicze położenie jest wielkim walorem tej miejscowości, jednak wycieczki zaglądają tu chętnie również ze względu na historię tego miejsca. Warto pamiętać, że Hallstatt stało się znane dzięki cennym znaleziskom archeologicznym, dzięki którym w naukowym świecie zaczęto mówić o kulturze halsztackiej. Inną atrakcją czekającą w tym miejscu są kopalnie soli – najstarsze obiekty tego typu na świecie. Wiadomo, że były one znane już w epoce żelaza, a z wielu z nich człowiek korzysta do dziś.
hallstatt 1

Niestety, przez swoją malowniczą lokalizację, miasteczko to zostało skopiowane przez chińczyków. Pewnego dnia zjawili się oni, dokładnie wszystko mierząc i fotografując. Niedługo później stworzyli oni u siebie kopie 1:1. W chwili obecnej bardzo dużo turystów przyjeżdża z tego kraju aby zobaczyć czy oba miasteczka wyglądają tak samo. Jest to bardzo uciążliwe dla mieszkańców, którzy starą się wprowadzić limity odwiedzających. Obowiązuje również całkowity zakaz używania dronów.

hallstatt 2

Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić w Hallstatt jest cmentarz. Jego ciekawostką jest to, że osoby zmarłe były chowane w pozycji stojącej. Wynikało to z faktu mocno ograniczonego miejsca. Dopiero w latach 80 ubiegłego wieku, zaprzestano takiego pochówku. Obok, znajduje się kaplica czaszek. Są w niej poukładane czaszki, oznaczone datą, imieniem oraz nazwiskiem zmarłej osoby.

hallstatt 3

Hallstatt to jedna z najciekawszych miejscowości, jakimi może się pochwalić Austria. Wizyta w tym malowniczym zakątku każdemu może sprawić wiele radości, a wypoczynek w tak malowniczym otoczeniu z pewnością stanie się wspaniałym przeżyciem dla każdego miłośnika niebanalnych atrakcji.

hallstatt 5
hallstatt 6
hallstatt 8