Zadbane włosy


Lśniące, zadbane i zdrowe włosy to marzenie nie tylko każdej kobiety ale coraz częściej i mężczyzn. Dbanie o włosy wymaga jednak znajomości ich tajników, umiejętności dopasowywania odpowiednich produktów do włosów do pory roku, ich stanu, kondycji oraz koloru. Znajomość natury naszych włosów, skłonności np. do wypadania, przesuszania czy przetłuszczania pozwala zapanować nad nimi dobrać odpowiednie środki i metody wzmacniania włosów.
Problem nie tylko kosmetyczny

Niejednokrotnie włosy i ich stan nie zależą wyłącznie od doboru nieodpowiedniego szamponu czy odżywki. Jak wiadomo stres jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na stan całego organizmu. Ten długotrwały może powodować, iż włosy stają się cienkie, łamliwe a nawet potrafią wpadać „garściami”, przy czym nie są wtedy zazwyczaj podatne m działanie specjalistycznych produktów dedykowanych dla włosów osłabionych, które wypadają. W takim przypadku kuracja zalecana jest jako wzmacnianie. Bez pozbycia się lub rozbrojenia czynnika stresogennego sytuacja i kondycja włosów i ciała nie ulega łatwo poprawie. Podejście holistyczne jest tu niezwykle pomocne, ale najważniejsze jest zrozumienie problemu i poszukanie pomocy medycznej.

Masaż

Pierwsza i najważniejsza potrzeba w pielęgnacji włosów jest ich codzienne mycie. O włosy warto dbać korzystając z kosmetyków delikatnych i naturalnych. Sam szampon to podstawa, kiedy zdefiniujemy czego potrzeba naszym włosom warto dobrać odpowiednie dla nich maski (do kupienia w drogerii oraz aptece), odżywki czy wcierki. Od czasu do czasu warto poświęcić im więcej uwagi zgłasza w okresie jesiennym i zimowym. Zarówno w domowym zaciszu czy profesjonalnym salonie zdecydować możemy się na masaż skóry głowy. Poprawia on nie tylko samopoczucie czy stan skóry głowy ale i wspomaga wzrost włosów. Ten relaksujący zabieg nie jest drogi a włosy z pewnością odwdzięcza się za poświęcony czas. Do użytku domowego mamy do wyboru różnego rodzaju wielokrotnego zastosowania masażery. Ich ceny zaczynają się już od kilku złotych.

Zdyscyplinowane włosy potrzebują… naturalnych środków.

Włosy to nasza ochrona przed zimnem i zanieczyszczeniami, pełnią także fundacje ozdobną. W życiu codziennym staramy się dbać o to, by spożywamy pokarm mam służył wybierając produkty z jak najmniejsza najmniejszą ilością wspomagaczy oraz konserwantów. Takie same wybory powinny charakteryzować to jak postępujemy z włosami. Dobrze jest zamiast kupowania drogiego olejku czy szamponu skorzystać z rad naszych babć czy doświadczeń z innych regionów na świecie. Przykładem jest np. stosowanie oleju kokosowego, którego można stosować jako maskę lub jako płukankę.

Kosmetyki z apteki

Gwarantem sukcesu w pielęgnacji włosów zwłaszcza tych zniszczonych, wymagających jest używanie dobrych produktów. Te znajdziemy w aptece, tam także możemy prosić o radę farmaceutów oraz o próbki przed zakupem produktu. Warto korzystać również z darmowych badań prowadzonych przez dermatologów oraz od czasu do czasu stosować produkty w tabletkach przeznaczone dla różnych problemów z włosami. Natomiast przez cały rok należy przede wszystkim nawadniać organizm, unikać długiego eksponowania włosów na ekstremalne warunki pogodowe czy zbyt częstego używania suszarek do włosów. Ważna jest także zdrowa i zbilansowana dieta. Odpowiednie odżywianie odwdzięcza się nie tylko w formie fizycznej i psychicznej ale i będzie widoczne w stanie naszych włosów.